ATİK Yunanistan Uluslararası İş Forumu Büyük Katılımla Kavala’da Yaıldı .... >> ATİK Romanya Uluslararası İş Forumu Büyük Katılımla Bükreş’te yapıldı .... >> ATİK İran Uluslararası İş Forumu Büyük Katılımla Tahran’da Yaıldı>>> .... >> ATİK Business Club Card ve Size Sağlayacağı Avantajlar .... >> ATİK Moldovya Uluslararası İş Forumu Büyük Katılımla Gaguvuzya Devlet Başkanı İrena VLACH’ın Himayelerinde Comrat’da yapıldı. .... >> Dünyanın 58 Ülkesinde ve Ülkelerin kendi şehirlerinde 174 ATİK Uluslararası Başkanlıkları ve ATİK Partner Kuruluşları Business Club Üyelerine her alanda büyük fırsatlar sunuyor. .... >>
ATiK Tanıtım Videosu
Belediyeler Dostluk Grubu
Cumhurbaşkanı
Andrzej Duda
Cumhurbaşkanı

Andrzej Sebastian Duda (16 Mayıs 1972, Krakow), 2015 yılından bu yana Polonya Cumhurbaşkanı olarak görev yapan Polonyalı avukat ve siyasetçi. 2015 seçimleri öncesinde, bir avukat ve Avrupa Parlamentosuüyesiydi.[2] 2015 Polonya cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Polonya Cumhurbaşkanlığı görevi için Hukuk ve Adalet partisinin adayı olarak görevdeki Bronisław Komorowski'ye karşı 24 Mayıs 2015 tarihinde yapılan cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerini kazandı.

 

Duda Kraków, AGH Üniversitesi profesörleri Janina Milewska ve Jan Tadeusz Duda'nın oğlu olarak doğdu. Büyükbabası Sovyet-Polonya Savaşı'nda yeralmıştır.[3]

Andrzej Duda, Jagiellonian Üniversitesi'nde hukuk okudu. Ekim 2001 yılında Jagiellonian Üniversitesi İdare Hukuku Bölümünde yardımcı doçent olarak atandı ve 2005 yılı Ocak ayında orada hukuk alanında doktora derecesi aldı.

Andrzej Duda, bir kayakçıdır ve üniversitede okurken Alp disiplini kategorisinde Polonya Akademik Şampiyonasına katılmıştır.

 

Duda 2000'lerin başında artık dağılmış Özgürlük Birlik Partisi ile siyasi kariyerine başladı, ancak 2005 yılında parlamento seçimlerinden sonra, Hukuk ve Adalet Partisi (PIS) ile yaptığı işbirliği ile başladı. 2006 yılından itibaren 2007 yılına kadar Adalet Bakanlığı devlet müsteşarı oldu. 2007'den 2008'e kadar Polonya Devlet Mahkemesi üyesi oldu. 2008 yılından 2010 yılına kadar Lech Kaczynski başkanlığı sırasında Polonya Cumhurbaşkanı Başbakanlık devlet müsteşarı oldu.[4] 2010 yılında, PiS'den aday olarak Kraków Belediye Başkanlığı yarışında başarısız oldu.

ATiK sağ Tanıtım Videosu
Belediyeler Dostluk Grubu
Avrupa Ticaret ve İşbirliği Konseyi ATİK internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.